Uroczyste zakończenie zajęć dydaktycznych

zak_VI1 Za nami koniec nauki. Wakacje stały się upragnioną przez uczniów rzeczywistością! Uroczyste zakończenie zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/16, z udziałem uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej, odbyło się w piątek 24 czerwca 2016 r. Tegoroczne motto uroczystości brzmiało: Coś się kończy, coś się zaczyna. Na uroczystym apelu Dyrektor Zespołu Szkół w Żychlinie pani Katarzyna Wojciechowska podsumowała osiągnięcia wychowanków, mówił o sukcesach oraz życzył wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. przedstawiciele władz samorządowych,  emerytowani pracownicy szkoły oraz licznie przybyli rodzice. Pani Dyrektor wraz z  wychowawcami i nauczycielami wręczyła świadectwa i nagrody książkowe uczniom, którzy wyróżnili się w nauce oraz działalności na rzecz szkoły.

Rodzice  absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem otrzymali listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie swoich dzieci.

Podczas części artystycznej przygotowanej w humorystycznej formie przez uczniów kl.VI mogliśmy przypomnieć sobie, jak upłynął im czas spędzony w szkolnych murach. Oni sami zaś, zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne.

Było dużo wzruszeń i radości.

Po uroczystości uczniowie kl. IV i V spotkali się z wychowawcami w swoich salach, gdzie otrzymali świadectwa promocyjne.

Marek Kościelski