„Pierwszaki błyszczą na drodze”

DSCN9656 DSCN9662              Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie  zaprosił klasę pierwszą do udziału w programie „Bezpieczna Szkoła”.  Realizując  założenia w obszarze edukacji najmłodszych uczniów szkoły podstawowej w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeprowadzono działania edukacyjno-prewencyjne pn. „Pierwszaki błyszczą na drodze”.
Nasze pierwszaki skorzystały z zaproszenia. Pojechały do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie czekało na nich wiele atrakcyjnych zajęć przeprowadzonych przez policję i straż pożarną. Dzieci mogły obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, posiedzieć w samochodzie policyjnym, wziąć udział
w zawodach strażackich ,  poznać psa, który wykrywa  narkotyki, nauczyć się poruszać bezpiecznie po drogach w miasteczku rowerowym, doświadczyły  jakie uczucie towarzyszy pasażerowi  podczas zderzenia samochodu, szły po torze przeszkód w alko goglach.
Spotkanie dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń, dzieci nabyły nowe umiejętności i zdobyły wiedzę na temat bezpieczeństwa. Każdy z uczestników spotkania dostał światełko odblaskowe.

Zofia Błaszczyk

FOTO