UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

bookcrossinRUSZA AKCJA UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

Będzie ona trwała przez cały rok szkolny

A OTO NASZE ZASADY:

1. PODZIEL SIĘ !!!

Przynieś do szkoły przeczytane już książki, odłóż na wyznaczony stolik, który znajduje się na I piętrze dla dzieci młodszych i II piętrze dla młodzieży.Pamiętaj! Jeśli zostawiasz książkę, wiedz, że jest ona darem dla innych, zareklamuj ją dalej.

Poleć swoim znajomym książki, które zostawiłeś/aś!

2. CZYTAJ!!!

Czytaj na przerwach, przed lekcjami, po lekcjach na terenie naszej szkoły albo weź książkę ze sobą do domu i odłóż po przeczytaniu na to samo miejsce.

3. PAMIĘTAJ !!!

 Nie zapominaj o potrzebach innych, oni też chcą skorzystać z akcji. Wypożyczaj jednorazowo nie więcej niż 1 książkę.

 4. DZIEL SIĘ Z NAMI OPINIAMI !!! 

 Jeśli chcesz, wyraź swoją opinię o przeczytanej książce. Napisz kilka słów i przynieś do biblioteki.

5. SZANUJ!!!

 Korzystaj z książek tak, by czytający po Tobie również mogli czerpać z niej radość.

 UWALNIAJ   PROMUJ    INSPIRUJ

Wymień książkę i dziel się z nami radością czytania!

 UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Na I i II piętrze od tego roku zaczną działać oficjalne stoliki bookcrossingowe.

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.

W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Właśnie takie miejsce znajduje się na korytarzach w naszej szkole!

Już teraz przejrzyjcie w domu swoje półki z książkami może warto je uwolnić i wymienić się z innymi?