Kolejne spotkanie z książką w Żychlinie

czytam-bo-lubie-1Uczniowie klas II, III i IV ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy już po raz czternasty przystąpili do Konkursu Czytelniczego „Czytam, bo lubię”. Konkurs odbył się 24 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Żychlinie i zgromadził aż 43 młodych  miłośników książek wraz z opiekunami. Uczestnicy zmagań mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający znajomość treści dwóch wcześniej przeczytanych książek, zaprezentować przed komisją piękne czytanie wybranego fragmentu jednej z nich oraz wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszły przedstawicielki Gimnazjum w Żychlinie oraz Gimnazjum nr 5 w Koninie, Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie i Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto, a także Stowarzyszenia Przyjaciół Żychlina.

Laureatami konkursu zostali:

czytam-bo-lubie-4w kategorii klas II:

Patrycja Białas (SP w Barczygłowie) – I miejsce, Justyna Paś (SP w Starym Mieście) – II miejsce, Kornelia Szmaj (SP w Starym Mieście) – III miejsce, Paulina Lewandowska (SP w Liścu Wielkim) – wyróżnienie;

 

czytam-bo-lubie-3w kategorii klas III:

Martyna Fierek (SP w Modle Królewskiej) – I miejsce, Agata Marzol (SP w Liścu Wielkim) – II miejsce, Wiktoria Białas (SP
w Barczygłowie) – III miejsce, Michalina Nachowiak (SP w Żychlinie) – III miejsce, Martyna Szabelska (SP w Starym Mieście) – III miejsce, Maja Harmasz (SP w Żychlinie) – wyróżnienie;

czytam-bo-lubie-2w kategorii klas IV:

Kacper Płóciennik (SP w Modle Królewskiej) – I miejsce, Anastazja Adaszak (SP w Starym Mieście) – II miejsce, Szymon Woźniak (SP w Barczygłowie) – III miejsce, Jan Roszak (SP w Starym Mieście) – wyróżnienie, Amelia Berczyńska (SP w Modle Królewskiej) – wyróżnienie.

Nagrodami w konkursie były oczywiście książki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania i  przyczynili się do tego, by konkurs mógł  się odbyć – nauczycielom, bibliotekarzom, członkom komisji, fundatorowi nagród i oczywiście młodym uczestnikom, którzy ciągle jeszcze lubią czytać. Życzymy kolejnych sukcesów. Niech przygoda z książką nadal trwa i dostarcza nowych niezapomnianych wrażeń.                      

Jakub Ciesielczyk, Karina Kubicka, Lidia Soszyńska