Czerwieńcie, zieleńcie się słowa…

23 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Żychlinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa…”. Wzięło w nim udział 25 uczniów klas I – VI z 4 szkół podstawowych z terenu gminy Stare Miasto, tj. ze szkół w Barczygłowie, Modle Królewskiej, Starym Mieście oraz Żychlinie. Wszyscy młodzi miłośnicy poezji uraczyli słuchaczy pięknymi prezentacjami utworów autorstwa, między innymi, Marii Konopnickiej, Elizy Rozdoby, Agnieszki Frączek oraz Doroty Gellner. Komisja konkursowa stanęła zatem przed nie lada wyzwaniem, udało się jej jednak wyłonić 5 laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu, który odbędzie się 4 kwietnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kramsku. Laureatami konkursu zostały:

  • Julia Jędro, Zespół Szkół w Żychlinie,
  • Julia Głuchowska, Szkoła Podstawowa w Starym Mieście,
  • Maja Harmasz, Zespół Szkół w Żychlinie,
  • Amelia Derdzińska, Szkoła Podstawowa w Starym Mieście,
  • Wiktoria Skowron, Zespół Szkół w Żychlinie.

Komisja przyznała również cztery wyróżnienia, które otrzymali:

  • Maja Piasecka, Szkoła Podstawowa w Starym Mieście,
  • Marcelina Grajek, Zespół Szkół w Żychlinie,
  • Tymoteusz Frydrych, Szkoła Podstawowa w Barczygłowie,
  • Kamil Jaworski, Szkoła Podstawowa w Modle Królewskiej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za niezapomniane wrażenia artystyczne, natomiast laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań!

Jakub Ciesielczyk