„Światowy Dzień Serca”.

 

 

 

 

Po raz kolejny w Szkole obchodzony był „Światowy Dzień Serca”. W tym roku upowszechnialiśmy wiedzę o schorzeniach serca i naczyń oraz możliwościach leczenia i profilaktyce 29.09.2017r. Uczniowie od grup przedszkolnych do gimnazjum uczestniczyli w konkursie plastycznym pod hasłem „Moje serce potrzebuje pomocy”, a najciekawsze plakaty dekorowały gazetkę tematyczną. Tego dnia uczniowie rozdawali ulotki i informowali w klasach w jaki sposób dieta, ruch, regularne badania, ograniczenie używek i stresu wpływa na stan układu krążenia. Dzięki akcji społeczność szkolna wie, że profilaktyka układu krążenia to rozsądny krok w kierunku zdrowego i aktywnego życia. Heppening koordynowały panie: B. Dziardziel, J. Kolska M. Romańczuk, I. Walerysiak.

Pamiętajmy- lepiej zapobiegać niż leczyć!

                                                                                            

Bożena Dziardziel