Wycieczka do Marketu ,,Piotr i Paweł” w Koninie

W dniu 10.10.2017r. dzieci z Grup; ,,Żabki’, ,,Elfy” i ,,Biedronki” udały się na wycieczkę   do zaprzyjaźnionego sklepu. Na dzieci czekał przygotowany przez pracowników sklepu festiwal owoców z różnych stron świata. Przedszkolaki miały również możliwość wykonania soku jabłkowego, który był bardzo pyszny. Po skosztowaniu smakołyków dzieci udały się na zwiedzanie marketu, w którym znajdują się działy z rozmaitymi produktami, które mieli możliwość rozpoznawać i nazywać. Na straganie owocowym i warzywnym chętnie odpowiadali na zadawane przez Panie pytania. Widzieliśmy jak pieką się bułeczki, gdzie przechowywane są sery i wędliny oraz produkty mrożone. Na dziale ,,Tradycja” otrzymaliśmy czapeczki z logo sklepu. Największą frajdą okazało się jednak obsługiwanie kasy sklepowej. Skanowanie produktów, ważenie owoców i drukowanie paragonu. Na zakończenie wszystkie dzieci pięknie podziękowały za zaproszenie do marketu, wręczyły na ręce kierownika sklepu Pana Łukasza Pawlaka pamiątkową laurkę oraz ku naszemu zaskoczeniu każdy przedszkolak otrzymał pięknie zapakowany prezent, który mógł zabrać do domu. Wszyscy z uśmiechem na twarzach bezpiecznie wróciliśmy do Przedszkola.

Joanna Kolska, Dorota Chojnacka, Sylwia Cząstka