„Elfy” poznają las

Środa 18 października dla przedszkolaków z grupy „Elfy” była dniem pełnym wrażeń.  W tym dniu wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Jej celem, było obserwowanie przyrody oraz sprawdzenie, czy zawitała już Pani Jesień .Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu, słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, grzyby, suche igły drzew iglastych. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Zajęcia te uświadomiły dzieciom, że przyrodę należy kochać i szanować.

                                                                                               Dorota Chojnacka