Lubią, więc czytają

Uczniowie klas II, III i IV ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy już po raz piętnasty wzięli udział w konkursie czytelniczym „Czytam, bo lubię”. Konkurs odbył się 23 listopada 2017 roku w Zespole Szkół w Żychlinie i zgromadził aż 38 młodych  miłośników książek wraz z opiekunami. Uczestnicy zmagań mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający znajomość treści dwóch wcześniej przeczytanych książek, zaprezentować przed komisją piękne czytanie wybranego fragmentu jednej z nich oraz wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszły przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie, Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie i Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, a także Stowarzyszenia Przyjaciół Żychlina.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas II:

 • I miejsce: Kornelia Szymańska (SP Lisiec Wielki);
 • II miejsce: Nadia Małolepsza (SP Stare Miasto);
 • III miejsce: Antoni Pawlak (SP Stare Miasto).

 

w kategorii klas III:

 • I miejsce: Justyna Paś (SP Stare Miasto);
 • II miejsce: Paulina Lewandowska (SP Lisiec Wielki);
 • III miejsce: Patrycja Białas (SP Barczygłów);
 • wyróżnienie: Kornelia Szmaj (SP Stare Miasto).

w kategorii klas IV:

 • I miejsce: Martyna Fierek (SP Modła Królewska);
 • II miejsce: Krystyna Zawal (SP Lisiec Wielki);
 • III miejsce: Agata Marzol (SP Lisiec Wielki);
 • wyróżnienie: Martyna Skowronek (SP Żychlin).

Nagrodami w konkursie były oczywiście książki, które w tym roku, wraz
z pamiątkowymi dyplomami, otrzymali wszyscy uczestnicy zmagań. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania i  przyczynili się do tego, by konkurs mógł  się odbyć – nauczycielom, bibliotekarzom, członkom komisji, fundatorowi nagród i oczywiście młodym uczestnikom, którzy ciągle jeszcze lubią czytać. Życzymy kolejnych sukcesów. Niech przygoda z książką nadal trwa i dostarcza nowych niezapomnianych wrażeń.

Jakub Ciesielczyk, Karina Kubicka, Lidia Soszyńska