ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w 1988 roku ustanowiła 1 grudnia Światowym Dniem AIDS. Na świecie każdego dnia HIV zakaża się około 6 tys. osób, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS. W Polsce każdego roku wykrywanych jest kilkaset zakażeń HIV. To znaczy, że codziennie 2-3 osoby dowiadują się o zakażeniu. Na świecie żyje ok. 37 mln ludzi zakażonych wirusem HIV, z powodu AIDS zmarło w zeszłym roku ok. 1,5 mln osób.

W naszej szkole odbyły się Obchody Światowego Dnia AIDS. Uczniowie przypięli czerwone wstążki na znak  jedności z osobami chorymi na HIV/AIDS. W ten symboliczny sposób młodzież wyraziła się, że osoby chore są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem. Na korytarzu pojawiła się gazetka informacyjna, a kulminacyjnym punktem dnia był teleturniej wiedzy o HIV/AIDS. Przy użyciu nowoczesnej technologii i sporej dawki emocji młodzież sprawdzała swoją wiedzę na temat tej choroby. Zwycięzcą quizu został Hubert Witkowski. 

Gratulujemy!

Patrycja Szymczak,

Magdalena Urbaniak,

Renata Ganowicz-Muszyńska,

Jolanta Kowalska