Memoriał im. Andrzeja Grubby

We wtorek 20 marca  2018 r. w hali Obornickiego Centrum Sportu w Objezierzu rozegrany został Finał Wojewódzki XII Memoriału im. Andrzeja Grubby w tenisie stołowym.

W zawodach wzięło udział 9 szkolnych zespołów z terenu województwa wielkopolskiego, wśród nich również reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła  II w Żychlinie, w składzie: Franciszek Serafiński, Mateusz Marciniak oraz Fabian Różewicz. Rywalizacja toczyła się systemem grupowo-pucharowym. W rozgrywce grupowej nasi reprezentanci pokonali SP 50  Poznań 3:1 oraz SP Wyrzysk 3:2. W półfinale  pokonali SP 2 Czarnków 3:1, a w finale ulegli SP 2 Oborniki 2:3.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach awansowała do Finału Ogólnopolskiego XII Memoriału im. Andrzeja Grubby, który rozegrany zostanie w Sopocie 16-17 czerwca 2018 r.

Dobra postawa naszych reprezentantów zaowocowała jednak tym, że organizator przyznał dodatkowy limit umożliwiający nam uczestnictwo w w/w Finale.

Najlepszym zawodnikiem wtorkowego turnieju został: Franciszek Serafiński, za co odebrał okolicznościowy puchar.

Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki, a trzy najlepsze zespoły nagrody  rzeczowe Fundacji im. Andrzeja Grubby.