Gminne zawody w 4-bóju LA

W sobotę,  21 kwietnia w Starym Mieście odbyły się eliminacje gminne w 4-boju LA. W zawodach uczestniczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców z czterech szkół podstawowych: Liśca Wielkiego, Modły Królewskiej, Starego Miasta i Żychlina. Rywalizacji sportowej sprzyjała słoneczna pogoda.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Mieście zwyciężyli, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, oni też awansowali do kolejnego etapu eliminacji. Reprezentanci SP w Żychlinie musieli zadowolić się II miejscem chłopców i dziewcząt. Chociaż, dziewczętom do zwycięstwa zabrakło zaledwie 6 punktów, natomiast chłopcy musieli radzić sobie w okrojonym składzie.

Indywidualnie wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała  się Michalina Turska uzyskując 209 pkt.

Szkołę Podstawową w Żychlinie reprezentowali: dziewczęta – Marcelina Kozioł, Julia Masłowska, Martyna Werkowska, Michalina Turska, Gabriela Wojciechowska; chłopcy – Szymon Gorzelańczyk, Jakub Jędrasiak, Antoni Rutkowski Kacper Żerkowski.

Marek Kościelski