IX Powiatowy Konkurs Informatyczny

24 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie odbył się IX Powiatowy Konkurs Informatyczny Szkół Podstawowych. Do rywalizacji stanęły drużyny z ośmiu szkół z powiatu. Uczestnicy konkursu z naszej szkoły: Paula Kurzawińska z klasy VII, Mateusz Marciniak z klasy VI i Damian Jędrzejczak z klasy V, w klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zajęli III miejsce.

Uczniowie musieli wykazać się szerokimi umiejętnościami wyszukiwania i selekcjonowania informacji w Internecie, a także sformatować dokument tekstowy i przygotować arkusz kalkulacyjny. Przede wszystkim wykazać się biegłością w pracy z komputerem. Musieli rozwiązać również test wiedzy test wiedzy teoretycznej i rozpoznać podzespoły komputerowe.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. 

Aneta Tomczak