Wizyta w bibliotece szkolnej

 

 

 

Dzieci z Grupy ,,Żabki” w ramach realizacji tematyki związanej z książkami rozpoczęły zgłębianie swojej wiedzy od wizyty w bibliotece szkolnej. Pani Beata-bibliotekarka zapoznała dzieci z tym niezwykłym miejscem. Dzieci poznały zasady panujące w bibliotece, sposób wypożyczania i oddawania książek oraz dowiedziały się, że w bibliotece kluczową rolę pełni komputer. Mieliśmy okazję obejrzeć i dotknąć najstarsze książki znajdujące się w bibliotece oraz dowiedzieliśmy się, że niektóre egzemplarze nie są wypożyczane ale dostępne tylko do skorzystania na miejscu w czytelni. Pani Beata podpowiedziała nam, że odpowiedzi na różne nurtujące nas pytania możemy szukać właśnie w bibliotece, w której znajdują się książki o różnej tematyce.  Mieliśmy okazję wysłuchać wiersz ,,Kaczka Dziwaczka” oraz spróbowaliśmy dokonać jego ,,analizy”. Każde dziecko otrzymało pamiątkę wizyty w bibliotece- dobre zasady obchodzenia się z książkami oraz kolorowankę nawiązującą do wysłuchanego wiersza.

Dziękujemy Pani Beacie za bardzo sympatyczne i pouczające spotkanie.

            Joanna Kolska