Światowy Dzień Ziemi

26.04.2018r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Ziemi. Akcja jest propagowana przez miliardy ludzi, po to by pochylić się nad losem planety. Opiekę na całością imprezy sprawowała pani Ilona Walerysiak. Celebrowaliśmy to święto w zupełnie inny sposób- pod hasłem „Szlachetne zdrowie”. Program artystyczny pod tym tytułem przygotowała grupa innowacyjna z klasy II gimnazjum pod kierunkiem Bożeny Dziardziel. Uczniowie uświadomili słuchaczom, że pozytywne zmiany stylu życia i światopoglądu przyczyniają się do poprawy życia na Ziemi. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej przygotowane przez chór szkolny. Punktem kulminacyjnym imprezy były prezentacje zaproszonych gości-rodziców uczniów. Cenne informacje dotyczące ziół leczniczych pochodzących z pół i ogrodów przekazała pani Agnieszka Szymczak -specjalista do spraw zdrowej żywności. Kolejny prelegent pan Zbigniew Stankowski-podróżnik przedstawił piękno krajobrazów i przyrody Skandynawii zachęcając do poświęcania czasu na bycie z przyrodą i refleksje na sobą.

                                                                                                                Bożena Dziardziel