Wspólne przygotowywanie zdrowych potraw z kucharzami

We wtorek 22 maja 20018r. wszystkie przedszkolaki spotkały się ze swoimi starszymi kolegami-uczniami ZSEU w Żychlinie w celu przygotowywania zdrowych posiłków. Po wspólnym powitaniu do każdej grupy przedszkolnej udało się po dwóch kucharzy aby rozpocząć niezwykłą kulinarną przygodę. Dzieci i kucharze pod czujnym okiem Pani Elżbiety Sell wykonywały zdrowe posiłki i rozmawiały o pracy kucharza, jego stroju, dbaniu o bezpieczeństwo w trakcie pracy i przestrzeganiu zasad higieny. Maluszki ,,Wesołe nutki” wykonały koktajle i smaczne soczki. ,,Żabki” przygotowały pyszne szaszłyki owocowe, a ,,Elfy” i ,,Biedronki” jako najstarsze przedszkolaki zrobiły bardzo smaczne i estetyczne kanapki. Było to bardzo pracowite przedpołudnie,  które upłynęło nam przede wszystkim na dobrej zabawie. Po oficjalnym zakończeniu, wręczeniu podziękowania  uczniowie z ZSEU wrócili do swojej szkoły a przedszkolaczki jeszcze długo wspominali fantastycznych gości i dopytywali czy jeszcze kiedyś spotkają się  z kucharzami. Mamy nadzieję, że był to początek niezwykłej kulinarnej przygody dzieci i młodzieży.

Wychowawczynie grup: Lidia Soszyńska, Joanna Kolska, Dorota Chojnacka, Sylwia Cząstka