GMINNY KONKURS „LEXIK – LEXIS”

 

 

 

W ramach podsumowania realizowanej w Szkole Podstawowej w Żychlinie językowej innowacji „Uczniowska Akademia Językowa” został zorganizowany 25 maja 2018r. Gminny Konkurs „Lexik – Lexis” . W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Barczygłowie oraz Szkoły Podstawowej w Modle Królewskiej. Uczniowie zmierzyli się z 70 pytaniami w czasie 60 minut, które sprawdzały ich znajomość z takich zakresów tematycznych jak: zdrowie, podróżowanie i turystyka, zakupy i usługi, żywienie. Najlepszy okazał się Wiktor Smykowski uczeń Szkoły Podstawowej w Barczygłowie, drugie miejsce zajął Paweł Witkowski uczeń Szkoły Podstawowej w Modle Królewskiej. Natomiast trzecie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Natalia Kobielska. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania  za udział i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Monika Jąkalska

Paulina Cyprysiak