DZIEŃ PATRONA

        Już po raz ósmy, a dokładnie 30 maja, społeczność Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II obchodziła  Dzień Patrona.

Uroczystą akademię rozpoczęło złożenie przez uczniów kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową. O świętości Jana Pawła II, jego ufności Bogu i Maryi oraz bezinteresownej miłości utwierdził wszystkich montaż słowno-muzyczny pod hasłem  Jesteście tyle warci, ile warte jest wasze serce…, przygotowany przez członków koła teatralnego i szkolny chór Interwałki . Program przedstawienia, scenariusz oraz przygotowanie uczniów, to dzieło nauczycieli: pani Kariny Kubickiej, pani Doroty Mazurkiewicz-Grzanki, pani Lidii Soszyńskiej oraz pana Tomasza Brzezińskiego. Oprawę techniczną i pomoc multimedialną zapewniła pani Aneta Tomczak, a scenografię wykonały: pani Małgorzata Berlińska oraz  pani Sylwia Cząstka.

         Dzień Patrona szkoły miał  być nietuzinkowy i wymowny. Taki w rzeczywistości był, ponieważ uczniowie naszej szkoły, wzorując się na tak niedoścignionym autorytecie moralnym i intelektualnym, licznie przystąpili do zdobycia wyróżnienia w konkursie „Lolek”, a tym samym statuetki będącej symbolem kogoś wyjątkowego.

W tym roku nagrody „Lolka” otrzymali uczniowie w następujących kategoriach:

UCZEŃ NA TAK –  Martyna Werkowska z kl. VI, Antoni Serafiński z kl. III G

UCZEŃ Z PASJĄ  – Kamil Nalepa z kl. VII

NAJLEPSZY UCZEŃ – Amelia Wallis z kl. II G

NAJLEPSZY SPORTOWIEC  – Mateusz Marciniak z kl. VI

NAJLEPSZY PRZYJACIEL – Martyna Nowak z kl. VII

GORLIWY CHRZEŚCIJANIN – Maria Ligocka z kl. II G

NAJLEPSZY JĘZYKOWIEC – Jakub Ogrodowczyk z kl. III G

NAJLEPSZY ŚCISŁOWIEC – Szymon Janiak z kl. III G

NAJLEPSZY MUZYK – Wiktoria Skowron z kl. VI

NAJLEPSZY CZYTELNIK – Natalia Andrzejewska z kl. II G

       Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Katarzyna Wojciechowska, przypomniała postać świętego Jana Pawła II nawiązując do jego autorytetu jako pedagoga, przyjaciela dzieci i młodzieży, dla którego każdy człowiek był wyjątkowy. Podkreśliła także rangę nagród „Lolka” oraz przypomniała, że nagroda ta uczy nie rywalizacji, lecz odkrywania siebie na nowo i dążenia ku lepszemu – uczy człowieczeństwa.

Wszystkim nominowanym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałym życzymy powodzenia i sukcesów za rok.

                                                                                   Karina Kubicka

Dorota Mazurkiewicz- Grzanka