Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich

 

 

 

Już o raz kolejny uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z terenu gminy Stare Miasto mieli możliwość stanąć do walki o tytuł „Mistrza Ortografii”. Gminny Konkurs Ortograficzny odbył się 07.06.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie i wzięło w nim udział 16 osób z 5 szkół: w Barczygłowie, Liścu Wielkim, Modle Królewskiej, Starym Mieście oraz Żychlinie. Uczestnicy zmagań musieli zmierzyć się z dyktandem oraz czterema zadaniami ortograficznymi. Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja wyłoniła najlepszych z najlepszych, a okazali się następujący uczniowie:

  • I miejsce – Kalina Socha (SP Stare Miasto),
  • II miejsce – Amelia Michalik (SP Stare Miasto),
  • III miejsce – Paulina Lewandowska (SP Żychlin),
  • wyróżnienie – Nadia Wojnarowska (SP Stare Miasto).

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i dziękujemy wszystkim jego uczestnikom za przybycie.

Zofia Błaszczyk
Jakub Ciesielczyk