II GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ŻYCHLIŃSKIE VERBUM POETICA

 

 

 

 

            7 czerwca po raz drugi mogliśmy gościć wielbicieli lirycznego wtajemniczenia  na konkursie recytatorskim ŻYCHLIŃSKIE VERBUM POETICA.

            Na zaproszenie odpowiedziały szkoły podstawowe w Liścu Wielkim oraz w Modle Królewskiej. Nie zabrakło również recytatorów z Żychlina.

            Komisja konkursowa, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, przyznała wyróżnienie JOANNIE KLANOWSKIEJ ze Szkoły Podstawowej im. B.Prusa w Liścu Wielkim oraz wyróżniła troje laureatów. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie: HUBERT WITKOWSKI w interpretacji wiersza Czesława Miłosza „Na dzień dobry” i AMELIA WALLIS, która poruszyła słuchaczy wierszem Jana Pawła II „Tryptyk rzymski. Źródło”. Trzecią laureatką została OLIWIA WRZESIŃSKA ze szkoły podstawowej w Liścu Wielkim, recytująca wiersz W.Szymborskiej „Nienawiść”.

            Wszystkim uczestnikom  tegorocznego konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Dorota Mazurkiewicz-Grzanka