EKOLOGICZNA GALA

12 czerwca 2018 roku odbyła się uroczysta Gala Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” III edycja – „Jakość powietrza to jakość życia” i II edycji konkursu plastycznego – „Bądź EKO, działaj EKO”. Celem powyższych konkursów jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Tegorocznym zadaniem uczniów było wykonanie ulotki propagującej walkę ze smogiem zawierającej m.in. stan faktyczny, a stan oczekiwany, zachowania szkodzące środowisku, sprzyjające jego poprawie; podejmowane działań w celu poprawy jakości powietrza. Z kolei uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym „Bądź EKO, działaj EKO” mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną o temacie: „Walka ze smogiem. Chrońmy nasze zdrowie!”

Praca plastyczna w wykonaniu Gabrieli Wojciechowskiej, uczennicy V klasy Szkoły Podstawowej została nagrodzona I miejscem. Uczniowie klasy II gimnazjum w Żychlinie wzięli udział w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” z dużym sukcesem. Zespół w składzie Amelia Wallis, Joanna Brzezińska, Kacper Budka pod opieką Pani Patrycji Szymczak i Agnieszki Kwiatkowskiej otrzymał III wyróżnienie.

Amelia Wallis