Wszystko ma swój czas…

„Droga do gwiazd nie jest łatwa z ziemi i aby osiągnąć cel trzeba po pierwsze – uczyć się, po drugie – uczyć się, po trzecie – uczyć się”

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. 22 czerwca o godzinie 9.00 miała miejsce uroczystość, szczególnie ważna dla uczniów trzeciej klasy gimnazjum, którzy po raz ostatni przyszli do naszej szkoły, ostatni dzwonek, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi. Przyszli pożegnać naszą szkołę i wszystkich tych, którzy pracowali z nimi i nad nimi. Tych, którzy zabiegali o to, by wyrośli z nich ludzie mądrzy, odpowiedzialni, umiejący ofiarować swoje serce innym.

Serca absolwentów przepełnia nie tylko radość z otrzymanego świadectwa ukończenia gimnazjum, ale także smutek z powodu rozstania.  To tutaj przeżywali radość sukcesów i gorycz porażek. Tu znaleźli przyjaciół i poznawali otaczający świat. Każdy pozostawił w tej szkole cząstkę siebie.

Podczas uroczystości uczniowie odebrali nagrody za sukcesy w nauce i za wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego oraz za pracę na rzecz społeczności szkolnej. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Nie zabrakło wzruszeń, miłych słów, podziękowań i przeprosin.

KOCHANI ABSOLWENCI,  choć dotarliście do mety ważnego etapu życia, musicie pamiętać, że do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie, więc po nowe doświadczenia, pamiętając przy tym, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym, dla których pokonywanie siebie jest źródłem rozwoju. Wy wielokrotnie dawaliście dowody, że nie boicie się wyzwań. Pragnę, abyście tacy pozostali. Życzę Wam dalszej wytrwałości, radości oraz sukcesów. – wychowawczyni Magda Urbaniak