UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Żegnajcie góry, lasy,
morze i piękne jeziora,
wakacje się skończyły,
nadeszła nauki pora.
T. Rutkowska-Wojciechowska

Wakacje już się skończyły. Uświadomił to nam pierwszy dzwonek, który usłyszeliśmy w szkole 3 września. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019, pełen niespodzianek  i nowych wyzwań. Na placu przed szkołą zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Po twarzach uczniów widać było iż nie wszyscy pogodzili się z końcem wakacji. Ale byli też tacy, którzy ogromnie cieszyli się ze spotkania z dawno niewidzianymi kolegami ze szkoły. Największe napięcie wyczuwalne było oczywiście wśród pierwszoklasistów, ciekawych swojej nowej klasy. 

Krótką część artystyczną przygotowali członkowie koła teatralnego. Nie zapomnieli w niej wspomnieć również o 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Wojciechowska serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców  i nauczycieli, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.

Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się z planem zajęć i oczywiście podzielili się wrażeniami z minionych wakacji.

Wypoczęci, gotowi do pracy i pełni nadziei zaczynamy nowy rok szkolny!

Karina Kubicka