Mistrzostwa powiatu – w tenisie stołowym drużynowym 2018

18 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ślesinie rozegrane zostały mistrzostwa powiatu konińskiego w drużynowym tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji wystąpiły 4 zespoły, w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców, reprezentujące Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Żychlinie.

Zawody przyniosły naszym reprezentantom podwójny sukces. Swoje kategorie wygrały: drużyny chłopców rocznik 2003-2005 oraz dziewcząt rocznik 2006 i młodsze, zapewniając sobie jednocześnie udział w następnej fazie rozgrywek.

Pozostałe dwa zespoły (dziewcząt rocz.2003-2005 i chłopców 2006 i młodsi) wywalczyły III miejsca, nie dające jednak awansu do kolejnego szczebla rozgrywkowego.

 W zawodach uczestniczyli:  Jagoda Jaszczak, Gabriela Wojciechowska, Julia Wojciechowska, Szymon Gorzelańczyk, Piotr Kwiatkowski, Wiktor Stolarek, Franciszek Serafiński, Mateusz Marciniak, Julia Masłowska, Amelia Wallis i Martyna Werkowska.

Aby wziąć udział w zawodach powiatowych nasi reprezentanci musieli wcześniej przebrnąć przez  eliminacje gminne (Lisiec Wielki – 22 września) i międzygminne (tzw. mały rejon), które odbyły się 10 października w szkole podstawowej w Grodźcu.

Marek Kościelski