WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH NAUCZYCIELI

  W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej wśród wyróżnionych wielkopolskich pedagogów znalazły się nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie: Renata Ganowicz-Muszyńska i Monika Jąkalska. Wielkopolska Kurator Oświaty, Elżbieta Leszczyńska, wręczyła nagrody podczas uroczystości z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej na zamku w Rydzynie, która odbyła się 18 października 2018 r.

            30 października 2018 r., w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Wicewojewoda Wielkopolski – Marlena Maląg i Wielkopolska Kurator Oświaty – Elżbieta Leszczyńska wręczyły wielkopolskim nauczycielom i pracownikom oświaty odznaczenia państwowe. Wśród wyróżnionych nauczycieli jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Katarzyna Wojciechowska, która uhonorowana została najwyższym odznaczeniem resortowym – Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz nauczycielki: Zofia Błaszczyk – odznaczona Medalem Złotym za Długoletnią Służbę i Monika Jąkalska – odznaczona Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

Obie uroczystości uświetnił występ Kapeli Zamku Rydzyńskiego z solistą – Sławomirem Olgierdem Krammem. Zaproszeni goście wysłuchali koncertu i wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne.

Zofia Błaszczyk

Renata Ganowicz-Muszyńska