Mistrzostwa rejonu konińskiego w drużynowym tenisie stołowym

25 października i  6 listopada 2018 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Kłodawie rozegrane zostały mistrzostwa  rejonu konińskiego w drużynowym tenisie stołowym.

Na początek rywalizowali uczniowie z roczników 2003-2005 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W tych  zawodach naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Franciszek Serafiński i Mateusz Marciniak. Rozgrywki toczyły się tzw. systemem rosyjskim, do dwóch przegranych meczów. Nasi reprezentanci kolejno pokonali  drużyny reprezentujące: SP Malanów, SP Chełmno, SP 3 Słupca oraz SP Turkowice i zajęli I miejsce. Uzyskali również prawo gry w finale wojewódzkim.

W drugim terminie rywalizowali uczniowie urodzeni w roku 2006 i młodsi w ramach Igrzysk Dzieci. Szkołę Podstawową w Żychlinie reprezentowała drużyna dziewcząt (Jagoda Jaszczak, Gabriela Wojciechowska i Julia Wojciechowska).

Dziewczęta, zaprezentowały się również z dobrej strony zajmując w turnieju III miejsce. Niestety nie wystarczyło to jednak , by awansować do następnego etapu rozgrywek.

W zawodach uczestniczyło po 10 szkolny reprezentacje  dziewcząt i chłopców z terenu Wschodniej Wielkopolski.

Marek Kościelski