Lubią, więc czytają

Uczniowie klas II, III i IV ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy już po raz szesnasty wzięli udział w konkursie czytelniczym „Czytam, bo lubię”. Konkurs odbył się 23 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie i zgromadził aż 32 młodych  miłośników książek wraz z opiekunami. Uczestnicy zmagań mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający znajomość treści dwóch wcześniej przeczytanych książek, zaprezentować przed komisją piękne czytanie wybranego fragmentu jednej z nich oraz wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszły przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie, Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie i Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas II:

 • I miejsce: Lena Mizgalska (SP Barczygłów);
 • II miejsce: Aleksandra Krysiak (SP Lisiec Wielki);
 • III miejsce: Amelia Strzelczyńska (SP Żychlin);
 • wyróżnienie: Zofia Pietras (SP Żychlin);
 • wyróżnienie: Blanka Małolepsza (SP Żychlin);
 • wyróżnienie: Klara Jeż (SP Stare Miasto).

w kategorii klas III:

 • I miejsce: Nadia Małolepsza (SP Stare Miasto);
 • II miejsce: Antoni Pawlak (SP Stare Miasto);
 • III miejsce: Roksana Kaźmierczak (SP Lisiec Wielki);
 • wyróżnienie: Fabian Różewicz (SP Żychlin);
 • wyróżnienie: Kornelia Szymańska (SP Lisiec Wielki);
 • wyróżnienie: Maja Muzykiewicz (SP Żychlin).

w kategorii klas IV:

 • I miejsce: Nadia Wojnarowska (SP Stare Miasto);
 • II miejsce: Alan Mizgalski (SP Barczygłów);
 • III miejsce: Magdalena Ślesińska (SP Stare Miasto);
 • wyróżnienie: Agata Robak (SP Żychlin);
 • wyróżnienie: Patrycja Białas (SP Barczygłów).

Nagrodami w konkursie były oczywiście książki, których sponsorem była Gmina Stare Miasto. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania i  przyczynili się do tego, by konkurs mógł  się odbyć – nauczycielom, bibliotekarzom, członkom komisji, fundatorowi nagród i oczywiście młodym uczestnikom, którzy ciągle jeszcze lubią czytać. Życzymy kolejnych sukcesów. Niech przygoda z książką nadal trwa i dostarcza nowych niezapomnianych wrażeń.

Jakub Ciesielczyk, Karina Kubicka