Quiz Europejski

           

 

 

28 listopada oraz 5 grudnia 2018 roku odbyła się kolejna edycja Quizu Europejskiego, rozgrywanego w dwóch kategoriach: w pierwszym terminie rywalizowali ze sobą uczniowie klas IV i V, natomiast w drugim do zmagań przystąpiły klasy VI – VIII i III gimnazjum.

            Trzyosobowe zespoły reprezentujące każdą z klas musiały wykazać się niemałą wiedzy na temat historii, kultury i geografii państw Starego Kontynentu. Uczniowie mieli za zadanie m. in. podać nazwy krajów, z których pochodzą poszczególne potrawy, utwory muzyczne, przedmioty. Po zaciętej rywalizacji udało się wyłonić laureatów konkursu w obu kategoriach:

            Klasy IV – V

  • klasa Vb – miejsce I,
  • klasa Va – miejsce II,
  • klasa IVa – miejsce III,
  • klasa IVb – miejsce IV.

Klasy VI – VIII i III gimnazjum

  • klasa VII – miejsce I,
  • klasa III G – miejsce II,
  • klasa VI – miejsce III,
  • klasa VIII – miejsce IV.

Quiz Europejski to doskonała okazja, aby nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także świetnie się bawić. I tak było również w tym roku. Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym,

Paulina Cyprysiak
Edyta Masłowska
Jakub Ciesielczyk