Świąteczne Kolędowanie

 

 

 

 

16 grudnia 2018r.w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, we wczesnych godzinach popołudniowych, odbył się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy. Rada Rodziców zorganizowała „słodki kącik”,  w którym można było skosztować ciasta, napić się kawy i herbaty. Każdy uczestnik imprezy mógł kupić oryginalne, bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne oraz własnoręcznie je wykonać  pod czujnym okiem animatorek. Chętni mogli również wesprzeć akcję charytatywną, zakupując los na loterię. Wszystkie pieniądze pozyskane w czasie kiermaszu zostały przekazane na potrzeby uczniów i szkoły.

Zwieńczeniem tego dnia było, dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Waldemara Szafrańskiego, wspólne, środowiskowe „Świąteczne Kolędowanie” w kościele pw. N.M.P z Guadalupe i Jana Diego w Żychlinie.  Na uroczystość tłumnie przybyli zaproszeni goście, wśród nich przedstawiciele: Zespołu Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Żychlinie, Stowarzyszenia Przyjaciół Żychlina, Kół Gospodyń Wiejskich z Żychlina i Janowic, Samorządu Gminy  i Urzędu Gminy w Starym Mieście, Rady Rodziców, Straży Pożarnej   z Żychlina i Janowic.

Podczas uroczystości w kościele nastąpiło rozstrzygnięcie  MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH dla dzieci i młodzież oraz KONKURSU DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH dla dorosłych, ogłoszonych przez Szkołę Podstawową w Żychlinie, a zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie prace zostały skatalogowane w albumie zdjęciowym. Wyróżnione i nagrodzone znalazły się w prezentacji multimedialnej oraz pokonkursowym  folderze.

Czar zbliżających się świąt ogarnął uczestników uroczystości. W kościele rozbrzmiewały dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Do szopy, hej pasterze”, „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna panna”, „Cicha noc”, „W żłobie leży”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Wszystkim uczestnikom imprezy życzymy, aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepłej, rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.
 

Joanna Pogorzelska