Szusowanie w Lądku Zdrój

W dniach od 18 do 20 lutego 2019 roku wyjechaliśmy na wycieczkę w góry do uzdrowiskowej miejscowości Lądek Zdrój. Uczestnikami byli chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie oraz uczniowie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Modle Królewskiej.

W programie wycieczki obok poznania walorów turystycznych okolic Dolnego Śląska było zapoznanie  z podstawami technik narciarskich dla początkujących oraz doskonalenie jazdy na nartach dla zaawansowanych uczniów pod opieką instruktorów narciarstwa górskiego.

Zanim jednak rozpoczęła się zimowa przygoda z nartami i pierwsze szusowanie uczniowie wypożyczyli narty, buty i kaski-to było wielkie wyzwanie!!! Po udzieleniu teoretycznego szkolenia przez instruktorów dotyczącego zasad zachowania się na stoku narciarskim rozpoczęło się „białe szaleństwo”.

Każdego dnia po powrocie z ośrodka narciarskiego  uczniowie integrowali się podczas wspólnych zabaw, gry w tenisa stołowego, bilard , piłkarzyki w pięknie położonym pensjonacie „Złoty Łan”, w którym byliśmy zakwaterowani.

Przed wyjazdem do domu odbyła się wycieczka po okolicy z przewodnikiem. Z zaciekawieniem uczestnicy wysłuchali opowieści o historii regionu i zobaczyli najciekawsze miejsca-między innymi uroczy zakątek miasta Park Zdrojowy. Odwiedziliśmy również Zakład Przyrodoleczniczy „Wojciech”, gdzie była okazja posmakować regionalnych wód leczniczych.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy tą wspaniałą i niezapomnianą przygodę z nartami.                                                                                        

Bożena Dziardziel, Marzanna Woźniak