DZIECIAKI SADZENIAKI

Już od kilku lat w sklepach Leroy Merlin odbywają się bezpłatne warsztaty „Dzieciaki Sadzeniaki”. Wzięli w nich udział uczniowie klasy Ia i Ib. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.

Każde warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej:

Część teoretyczna to prezentacja o świecie roślin przygotowana specjalnie dla dzieci. W czasie tej części dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach: zadawały pytania, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania prowadzącego. Było wiele śmiechu i zabawy.

Część praktyczna to zajęcia praktyczne. Dzieci sięgały po rękawiczki, łopaty, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty i przesadzały małe rośliny ozdobne. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci!

Edyta Masłowska