Lekcja z przyrody w Leroy Merlin w Koninie

21 maja uczniowie z klas II i III uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach z przyrody w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej: „Dzieciaki – Sadzeniaki”.

Bezpłatne warsztaty zorganizował sklep Leroy Merlin. Uczniowie w I części obejrzeli prezentację na temat roślin i ekologii. Dowiedzieli się, że rośliny dostarczają nam tlenu niezbędnego do życia, oczyszczają powietrze.

Dzieci poznały różne ciekawostki na temat przyrody, między innymi takie że: najmniejsza roślina kwiatowa na świecie to Wolffia Angusta z Australii, która osiąga 0,6 mm długości, a największe nasiono na świecie wykształca bardzo rzadki gatunek Palmy Lodoicja Seszelska.

W II części dzieci bawiły się w przesadzanie roślin. Ubrane w firmowe fartuszki z niezwykłą dokładnością, zgodnie z podaną instrukcją posadziły kwiatki, które zabrały ze sobą. Będą się nimi opiekować w domu zgodnie z poznanymi zasadami pielęgnowania roślin.

Wszyscy uczniowie na koniec otrzymali dyplom Dzieciaka Sadzeniaka. Dumni z dobrze wykonanego zadania wrócili do szkoły.

Małgorzata Berlińska