Międzyzdroje-Świnoujście- Wyspa Wolin

Międzyzdroje-Świnoujście-Szczecin-Wyspa Wolin to trasa wycieczki, na którą wyjechali uczniowie klas VI, VII, VIII i III Gim. Między 14-17 maja miło spędziliśmy czas zwiedzając zakamarki Zachodniego Wybrzeża Bałtyku.

I tak w dniu pierwszym zagościliśmy i zwiedziliśmy Szczecin, po drodze podziwiając urocze Turkusowe Jezioro w Wapnicy. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w Ośrodku wczasowym „U Bogdana” w Międzyzdrojach. Mimo dość wietrznej pogody wybraliśmy się na obowiązkowy spacer nad morze.

Kolejne dni przyniosły nam nowe atrakcje już w Świnoujściu. Jedną z nich była wizyta w forcie Gerharda – żywym muzeum, gdzie na własnej skórze można było poczuć smak wojskowej służby. W niezwykle  atrakcyjny sposób zwiedzaliśmy fortecę pod opieką umundurowanego „podłego” żołdaka. Następnie przeprawiliśmy się promem do dzielnicy uzdrowiskowej Świnoujścia. Po powrocie do Międzyzdrojów zwiedziliśmy jeszcze niezwykłe Muzeum Przyrodnicze.

Mimo dość trudnej aury pogodowej jaka nas spotkała na wyjeździe, cały czas niestrudzenie zwiedzaliśmy, wędrowaliśmy i dobrze się bawiliśmy.

Świetną atrakcją turystyczną, którą zwiedziliśmy, jednocześnie najsłynniejszą i najstarszą w Polsce było Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Pamiątkowe fotki z tegoż muzeum z Barackiem Obamą, Bogusławem Lindą czy Kleopatrą na pewno zrobią wrażenie na Naszych znajomych!

W drodze powrotnej w Wolińskim Parku Narodowym zagościliśmy w Skansenie Słowian i Wikingów. Przygotowano tam dla naszych uczniów bardzo ciekawą historycznie grę terenową.
W końcu zadowoleni odkrywcy historycznych zagadek zakończyli swoją niezwykłą przygodę z atrakcjami Pomorza Zachodniego i wyruszyli w drogę powrotną do Żychlina.

Opiekunami dbającymi o klimat, bezpieczeństwo i atrakcje były wychowawczynie: Aneta Tomczak, Paulina Cyprysiak i Karina Kubicka.                                                                                   Aneta Tomczak