UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

19 czerwca 2019 roku uczniowie klas I-VIII SP i III G uroczyście zakończyli rok szkolny 2018/2019.Na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II     w Żychlinie, pani Katarzyna Wojciechowska, podsumowała osiągnięcia wychowanków, mówiła o sukcesach oraz życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. przedstawiciele władz samorządowych,  emerytowani pracownicy szkoły oraz licznie przybyli rodzice. Pani Dyrektor wraz z  wychowawcami i nauczycielami wręczyła świadectwa  i nagrody książkowe uczniom, którzy wyróżnili się w nauce oraz działalności na rzecz szkoły.        

Rodzice  uczniów, którzy ukończyli z wyróżnieniem szkołę podstawową i gimnazjum otrzymali listy gratulacyjne.

Podczas części artystycznej, przygotowanej w humorystycznej formie przez uczniów kl.VI, VII i VIII  przekonaliśmy się, że wszyscy czekają już na wakacje i nic ani nikt nie jest ich w stanie zatrzymać. Poza tym uczniowie klasy III SP zatańczyli, a uczennice klasy V b zagrały na flażoletach. Wiktoria Skowron, w imieniu wszystkich uczniów z klas I – VII SP, pożegnała starszych kolegów i koleżanki z klasy VIII i III G, którzy opuścili mury naszej szkoły. Zaśpiewała, specjalnie dla nich, piosenkę Maryli Rodowicz Ale to już było.

Na zakończenie apelu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandarów szkoły. Poczet sztandarowy  klasy VIII przekazał sztandar szkoły podstawowej uczniom klasy VII. Natomiast poczet sztandarowy gimnazjum, w związku z wygaśnięciem gimnazjum, został przekazany Pani Dyrektor Katarzynie Wojciechowskiej.


Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich salach, gdzie otrzymali świadectwa promocyjne.
Do zobaczenia we wrześniu!

Karina Kubicka