Tydzień kariery w grupie Wesołe Nutki.

16.X.2019r. – Maluszki bawią się w piekarzy

W  Święto chleba   dzieci z grupy Wesołe Nutki bawiły się w piekarzy; poznały składniki potrzebne do zrobienia ciasta, samodzielnie je przygotowały, starannie wyrabiając, a następnie upiekły pyszne bułeczki. Unoszący się zapach świeżo upieczonego pieczywa sprawił, że przedszkolaki z apetytem zjadły wszystkie swoje wypieki.

21.X.2019r. –  Poznajemy zawody ludzi w najbliższym otoczeniu
Podczas dzisiejszego zajęcia dzieci oglądały ilustracje przedstawiające ludzi wykonujących różne zawody. Niektóre z nich były dzieciom bliskie; maluchy potrafiły je nazwać oraz wskazać, kim
z zawodu jest mama i tata. Inne znowu były dla przedszkolaków zupełnie obce. Wesołe Nutki wzbogaciły swoją wiedzę o wiadomości dotyczące zawodu m.in.: szewca, malarza, górnika i astronoma. 

21.X.2019r. – Poznajemy pracę bibliotekarza- wizyta w szkolnej bibliotece

W poniedziałek Wesołe Nutki odwiedziły szkolną bibliotekę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały książki, a Pan Kuba opowiedział najmłodszym, jak należy zachowywać się w tym magicznym miejscu, pokazał jak wygląda karta biblioteczna oraz zwrócił uwagę na to, w jaki sposób należy dbać o książki.  Przedszkolaki po raz pierwszy wypożyczyły w bibliotece książkę. Wizyta w bibliotece to świetna okazja, żeby zaszczepić maluszkom miłość do książek.  

22.X.2019r. – Poznajemy pracę służb ratowniczych

Na podstawie opowiadania: „Kto pomoże misiowi?”, maluszki poznały pracę służb ratowniczych: strażaków, policjantów, lekarzy i ratowników medycznych. Dzieci dowiedziały się do kogo mogą zwrócić się o pomoc w razie zagrożenia oraz jaki jest numer telefonu alarmowego.

We wtorek odwiedziły nas również starsze koleżanki pod opieką Pani Eweliny Szkudlarek. Przeczytały przedszkolakom bajeczkę pt.: „Leoś strażak”.

22.X.2019r. – Wycieczka do sklepu  – Poznajemy pracę ekspedientki

Wesołe Nutki wybrały się do sklepu spożywczego, żeby poznać pracę ekspedientki. Maluszki grzecznie przywitały się z paniami pracującymi w sklepie, z uwagą obserwowały ich codzienne czynności, potem zakupiły cukierki, stosując  znane im  zwroty grzecznościowe: poproszę i dziękuję. Wycieczka do sklepu bardzo podobała się przedszkolakom.

23.X.2019r. – Moja mama robi zastrzyki….- spotkanie z pielęgniarką

23 października dzieci z grupy 3- i 4-latków odwiedziła mama Kuby, która jest pielęgniarką. Pani Karolina opowiedziała dzieciom gdzie pracuje, co robi, pokazała przedmioty potrzebne w jej pracy: stetoskop, termometr, bandaże, opatrunki oraz….strzykawki i igły.  Przedszkolaki z wielką ciekawością zakładały „słuchawki” i z uwagą słuchały bicia swojego serca.
Pani Karolina na zakończenie poczęstowała wszystkich jabłkami, ponieważ najważniejszym elementem dbania o zdrowie jest profilaktyka, czyli m.in.: zdrowe odżywianie.

24.X.2019r. – Dyrygent i orkiestra

Podczas zabaw muzycznych dzieci z grupy Wesołe Nutki stworzyły orkiestrę. W ten sposób poznały dwa nowe zawody:  wcieliły się w rolę muzyka, grając na różnych instrumentach oraz dyrygenta.

24.X.2019r. – Wycieczka na pocztę

Przedszkolaki z najmłodszej grupy wybrały się z wizytą do pobliskiego punktu pocztowego. Maluszki oglądały znaczki pocztowe, dowiedziały się, gdzie można wysłać list, kartkę pocztową albo paczkę. Wysłuchały również piosenki o listonoszu, który „chodzi całe dnie, drogę ma długą, a torbę ciężką, wypchaną listami aż do dna”.

25.X.2019r. – Chcę być….

Przez cały tydzień dzieci z grupy Wesołe Nutki poznawały pracę ludzi w różnych zawodach. Swoje doświadczenia i zdobyta wiedzę mogły zastosować podczas zabaw w stworzonych wspólnie kącikach zainteresowań. Przedszkolaki bardzo chętnie odgrywały rolę lekarza, pielęgniarki, ekspedientki, kucharza, fryzjera, a także nauczyciela.