Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Po raz kolejny październik był czasem szczególnym dla naszej biblioteki, która w tym miesiącu obchodziła święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, a mianowicie Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Z tej okazji uczniowie klas I – III przygotowali przepiękne laurki dla biblioteki szkolnej, życząc wielu czytelników oraz nowych pozycji książkowych. Dla klas IV – VIII zostały natomiast zorganizowane lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie mogli zagrać w „literackie domino”, dopasowując cytaty do tytułów i uczestnicząc w międzyklasowej rywalizacji. Zwycięzcą czytelniczych zmagań okazała się klasa VIb, która bezbłędnie ułożyła domino w rekordowo krótkim czasie.

Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim uczniom za pełne zaangażowanie w obchody jej święta.


Jakub Ciesielczyk