DZIEŃ PATRONA

Dzień Patrona w naszej szkole obchodzony jest co roku bardzo uroczyście. Obecnie,  po długim wyłączeniu uczniów z realnego życia szkoły, postanowiliśmy tę uroczystość przenieść w plener. Pomysł ten został zrealizowany z powodzeniem.

Jak się okazało, jesteśmy bardzo spragnieni ruchu na świeżym powietrzu, aktywności fizycznej, zmagań z własnymi słabościami, spotkań ze znajomymi, długich rozmów i przeżywania wspólnej przygody. Wszystko to zapewnił nam rajd pieszy na Złotą Górę. Większość uczniów skorzystała
z tej propozycji, co nas  bardzo cieszy. Postawiliśmy nie tylko na rozruszanie się, ale również na dobrą zabawę, a to z kolei dała nam gra terenowa „Bliżej nieba”.   

W trakcie wędrówki na Złotą Górę uczestnicy rozwiązywali zagadki, tańczyli, śpiewali, wykazywali się kreatywnością, zdolnościami plastycznymi. Trasę pokonali wszyscy, choć niektórzy – jak koty – poszli własną drogą.
Cel jednak został osiągnięty! Złota Góra zdobyta, portret Patrona ułożony
z puzzli, certyfikat „Zdobywcy Złotej Góry” dołożony do klasowych zasobów. Nasz Patron rozganiał ciemne chmury na niebie, przyglądał się nam
i uśmiechał do nas z góry. Po powrocie, na wszystkich w szkole, czekała miła i zdrowa niespodzianka.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie przy organizacji Dnia Patrona.

Zofia Błaszczyk