Idzie sobie przedszkolaczek

Idzie sobie przedszkolaczek

Śpiewa, tańczy oraz skacze.

Dziś też powód ma do śmiania,

Bo to dzień jest pasowania.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 30 listopada 2021r. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Odświętny strój podkreśliły doniosłość wydarzenia. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Katarzynę Wojciechowską. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy
i zadowolenia ze swoich pociech.

Małgorzata Pietruszka