DZIEŃ GÓRNIKA

3 grudnia 2021r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Górnika. Tego dnia zaszczycił nas swoją obecnością emerytowany górnik pan Ryszard Gościniak, dziadek naszego przedszkolaka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się od niego jak ciężka i odpowiedzialna jest praca górnika w kopalni. Pan Ryszard z wielkim entuzjazmem opowiadał o swojej pracy, odpowiadając na liczne pytania ze strony dzieci. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się strój górnika, w który ubrany był nasz gość a w szczególności czapka ze wspaniałym pióropuszem. Podczas spotkania dzieci miały również możliwość obejrzeć i dotknąć bryłek węgla oraz zapoznać się z dawnym sprzętem górniczym. Od naszego gościa dowiedziały się także, dlaczego święto górników to Barbórka. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły górnikowi laurkę od wszystkich dzieci w podziękowaniu za przybycie  i poświęcony czas oraz poprosiły o wspólne zdjęcie.