Światowy Dzień Sztuki

Światowy Dzień Sztuki

15 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sztuki, ustanowiony w dniu urodzin Leonarda da Vinci. Jest to okazja, żeby pokazać, że sztukę może tworzyć każdy. Właśnie dlatego zaprosiliśmy naszych uczniów, nauczycieli i pracowników, rodziców i dziadków uczniów oraz lokalną społeczność do zaprezentowania swoich twórczych umiejętności. Pod hasłem ,,Pokaż światu swoją sztukę” w Szkole Podstawowej w Żychlinie została stworzona Galeria Sztuki ,,Lolek”. Zgromadziła ona wspaniałe prace licznych artystów. Znalazły się wśród nich obrazy wykonane różnymi technikami, rysunki, makramy, pisanki, oklejanki, ozdoby wykonane na drutach
i szydełku, uszyte sukienki, notatki wizualne i wiele innych. Swoje rękodzieła zaprezentowały również Panie z KGW Janowice, które bardzo aktywnie włączyły się w organizację wystawy.

Galeria sztuki to nie jedyna atrakcja Dnia Sztuki w naszej szkole. W poniedziałkowe popołudnie uczniowie zostali zaproszeni na warsztaty sztuki ludowej, poprowadzone przez Panie z Koła Gospodyń w Janowicach. Były one okazją do świetnej zabawy i pokazały, że każdy z nas może być artystą – wystarczy chcieć.

Sztuka to nie tylko wystawy muzealne i wielkie wernisaże – to także wytwór rąk dziecka, ludzi dorosłych, seniorów, którzy w swoje dzieła wkładają serce i pasję. I właśnie taką twórczość promował Dzień Sztuki w Szkole Podstawowej w Żychlinie. 

Skip to content