Polski ZŁOTY ma 100 lat

Realizując projekt Narodowego Banku Polskiego „Polski Złoty ma 100 lat” w Szkole Podstawowej w Żychlinie została zorganizowana wystawa monet i banknotów będących w obiegu w Polsce w minionym stuleciu. Swoje prywatne zbiory udostępnili: Zofia Błaszczyk, Gabriela Lewandowska i Ewelina Andrzejak.

Wystawa została zaprezentowana 14 września 2020r. rodzicom uczniów przybyłych na spotkania z wychowawcami klas oraz naszym uczniom i nauczycielom.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas rozmowy z organizatorkami wystawy, rodzice wyjawiali często, że posiadają również swoje prywatne kolekcje i są chętni udostępnić je do obejrzenia, dlatego organizatorki postanowiły powtórnie przygotować wystawę z okazji Święta Odzyskania Niepodległości i udostępnić do zwiedzenia mieszkańcom Żychlina 11 listopada.

Ilona Walerysiak, Patrycja Szymczak