Dzień Nauczyciela bez nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej w tym roku świętowaliśmy w nieco inny sposób. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Nauczyciela bez nauczyciela – tego dnia uczniowie mieli jedyną i niepowtarzalną okazję, aby wcielić się w rolę swoich belfrów. Dzień ten poprzedzony był długimi przygotowania, a  rozpoczął się  tradycyjnie, od krótkiej części artystycznej, w której uczestniczyli przedstawiciele klas. Następnie Pani Dyrektor przekazała władzę swojej następczyni – uczennicy klasy VIII. Od tego momentu przez cały dzień uczniowie mieli nową Panią Dyrektor, a nowa Pani Dyrektor wybrała także nową kadrę pedagogiczną, składającą się z uczniów. Każdy nauczyciel zastępowany był przez innego ucznia. Uczniowie, którzy zastępowali nauczycieli odpowiedzialnie podeszli do zadania – przygotowali na ten dzień specjalne stylizacje, przygotowali się do lekcji, które mieli prowadzić, pełnili dyżury podczas przerw i dobrze się przy tym bawili. Był to niecodzienny, pełen wrażeń dzień. Uczniowie mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia, bliżej poznać zawód nauczyciela, a nauczyciele mogli zobaczyć, jak są postrzegani przez swoich uczniów.