ZBIÓRKA KARMY DLA KOTÓW ZE SCHRONISKA W KONINIE

Lubimy pomagać czworonogom ze schroniska z naszej najbliższej okolicy. Według  Kalendarza Świąt Nietypowych, 17 lutego  obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W związku z tym, Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowali zbiórkę karmy na rzecz kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Akcja trwała dwa tygodnie. W zbiórkę zaangażowały się dzieci z grup przedszkolnych oraz wszyscy uczniowie, zarówno młodsi, którzy uczęszczają do szkoły, jak i starsza  młodzież, ucząca się w trybie zdalnym. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać około 60 kg karmy dla kotów, która została przekazana do schroniska. Dzięki Waszej pomocy mruczkom łatwiej będzie przetrwać i wyczekiwać wiosennych promieni słońca. Cieszymy się, że jesteście wrażliwi na potrzeby bezdomnych zwierząt i chętnie niesiecie pomoc. Dziękujemy Wam i Wychowawcom za zaangażowanie i szerzenie idei wolontariatu. 

Renata Ganowicz-Muszyńska
Kamila Borek
Eliza Rybarczyk
Ewelina Szkudlarek-Potrzebowska