MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY

Od lat nasz szkoła umożliwia wszystkim chętnym uczniom uzyskanie karty rowerowej. Karta rowerowa jest niezbędna każdemu, kto kieruje rowerem i nie ma ukończonych 18 lat. Wynika z tego, że każdy uczestnik ruchu, chcąc jeździć po drogach publicznych, powinien posiadać odpowiednie uprawnienia.

Uczniowie klasy IV w tym roku szkolnym przygotowywali się do egzaminu teoretycznego i praktycznego, poznali przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, potrafią przygotować rower do drogi i udzielić pierwszej pomocy.
W miasteczku rowerowym przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie ćwiczyli praktycznie jazdę rowerem.Finałem tych przygotowań był pozytywnie zdany egzamin i otrzymanie KARTY ROWEROWEJ podczas apelu dotyczącego bezpiecznego korzystania z dróg publicznych przez pieszych i rowerzystów.

Ilona Walerysiak