POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

„Przyszłość należy do tych,

którzy wierzą w piękno swoich marzeń.”

Eleonor Roosevelt

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

25 czerwca o godz. 10:00 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla klas siódmych oraz pożegnanie uczniów klasy ósmej. Tego dnia zakończyliśmy kolejny wyjątkowy rok szkolny, podzielony na okresy nauki stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej.

Na początku  nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Ustępujący poczet sztandarowy  przekazał sztandar szkoły podstawowej uczniom klasy VII. 

Następnie wychowawczyni kl. VIII pożegnała swoich wychowanków i wręczyła im  świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Ci najbardziej wyróżniający się w nauce otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Potem uczniowie klas siódmych odebrali od wychowawczyń świadectwa. 

W dalszej części uroczystości uczniowie klasy ósmej podziękowali Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i młodszym kolegom za wspólnie spędzone lata. Następnie siódmoklasiści pożegnali  starsze koleżanki oraz kolegów i na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil wręczyli im upominki.

Na zakończenie, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II 
w Żychlinie, pani Katarzyna Wojciechowska, podsumowała osiągnięcia wychowanków oraz życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji. 

Uczniom klasy VIII – naszym ABSOLWENTOM – życzymy spełnienia marzeń, dostania się do wybranych szkół i wspaniałych wakacji. 

Wszystkim pozostałym życzymy bezpiecznego, dobrego wypoczynku oraz zregenerowania sił, które będą potrzebne w kolejnym roku szkolnym.

Do zobaczenia we wrześniu!