Z oddechem historii w malowniczym, baśniowym krajobrazie przyrody…

  Od 4 do 6 maja klasy VIII a i b udały się na wielotematyczną wycieczkę szkolną po Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Jej uczestnicy odwiedzili tereny szczególnie bogate w walory przyrodnicze, tajemnicze obiekty Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz dawną stolicę Polski, czyli Kraków. 

             W pierwszym dniu ósmoklasiści zwiedzili Szlak Orlich Gniazd, Zamek Olsztyn i Rezerwat Gór Sokolich. Szlak zachwycił wszystkich pięknymi ostańcami i skałkami. Niewątpliwą atrakcją wyjazdu była trasa podziemna w zabytkowej Kopalni Soli w Bochni. Rozpoczęła się ona zjazdem do kopalni szybem Cambi. Po kilku minutach uczestnicy wycieczki znaleźli się  250 metrów pod ziemią. Pod okiem przewodników zwiedzali kopalnię oraz odbyli przejazd podziemną kolejką, która była dużą atrakcją. 

            W drugim dniu uczniowie udali się do Krakowa, który zachwycił ich zamkiem i katedrą na Wawelu. Na Krakowskim Rynku wszyscy podziwiali zabytki takie jak: Sukiennice, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza. W programie wycieczki znalazła się również atrakcja dla fanów przygód Harrego Pottera. Mieli oni okazję wziąć udział w magicznej lekcji „Magia fizyki, fizyka magii”. Podczas tej niezwykłej lekcji został zaprezentowany zestaw doświadczeń fizycznych przygotowany w magicznym klimacie, pobudzający ciekawość świata i kreatywność. Uczestnicy skosztowali również magicznego eliksiru. 

            W ostatnim dniu  uczniowie zwiedzili ruiny Zamku Ogrodzienieckiego. Następnie udali się do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie Doliną Prądnika przez piękny las dotarli do Jaskini Łokietka. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzenie Maczugi Herkulesa, czyli wysokiej skały mającej 25 metrów wysokości. 

            Niewątpliwą atrakcją podczas wyjazdu  było niespodziewane spotkanie w miejscu noclegowym z czołowymi skoczkami narciarskimi kadry narodowej. Turystyka połączona z poznawaniem ojczystej przyrody, historii i dydaktyczną rozrywką zapewniła uczestnikom szeroką gamę wrażeń i wypełniła bagaż nowych doświadczeń, który został zabrany w drogę powrotną.