SZKOLNY KLUB UNICEF

UNICEFSZKOLNY KLUB UNICEF

MALI uczniowie idą do szkoły.
„Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF!”

W ramach akcji uczniowie będą mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Zadanie polega na stworzeniu swoich własnych, dowolnych książek (krótka opowieść przygodowa, bajka, opowiadanie, tomik poezji, komiks itp.). Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania prac wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia.Wszystkie dzieła można będzie nabyć w zamian za darowiznę, która zasili konto zbiórki otwartej na rzecz dzieci w Mali.
UNICEF1Najciekawsza książka może reprezentować naszą placówkę w konkursie, w którym nagrodą jest wizyta Ambasadora Dobrej Woli UNICEF – Artura Żmijewskiego.Poniżej przytaczamy fragmenty z Regulaminu Konkursu nadesłane nam przez UNICEF.
1. Celem konkursu jest wybranie najbardziej oryginalnej książki w ramach projektu„ MALI uczniowie idą do szkoły”. Zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali.
2. Wymagania dotyczące prac konkursowych:
• książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami.
• do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia.
• projekt książki wysłany na konkurs może zostać wykonany dowolną techniką plastyczną,
• w konkursie nie będą rozpatrywane projekty, które będą plagiatem innych wzorów
• w konkursie nie zostaną uwzględnione książki zawierające treści powszechnie uznane za niewłaściwe np. wulgaryzmy, treści propagujące nietolerancję wobec innych kultur etc.,
• przy ocenie prac konkursowych będzie brana pod uwagę oryginalność projektu graficznego, jak również wartość merytoryczna zamieszczonego tekstu.
3. Książki oceniane będą w kilku grupach wiekowych:
• dzieci w wieku przedszkolnym
• szkoła podstawowa : kl. I – III, kl. IV – VI
• gimnazjum
W ramach akcji uczniowie będą mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Wszystkie dzieła można będzie nabyć w zamian za darowiznę, która zasili konto zbiórki otwartej na rzecz dzieci w Mali.
Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące terminów i poszczególnych etapów projektu dostępne są u koordynatora akcji – pani Joanny Pogorzelskiej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.Pomóżmy dzieciom w Mali cieszyć się edukacją!!!