Spotkanie autorskie z Panem Markiem Michalakiem

Spotkanie autorskie z Panem Markiem Michalakiem

Uczniowie klas VI a i b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panem Markiem Michalakiem – autorem książek o prawach dziecka i wychowaniu, Rzecznikiem Praw Dziecka w latach 2008 -2018, a obecnie Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka i Kawalerem Orderu Uśmiechu. Podczas spotkania pisarz mówił o tym, co daje siłę, a także, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Podkreślał również, jak ważne jest prawo do prywatności i że tylko z własnej woli możemy zdradzać innym, co czujemy i myślimy. Uczniowie ochoczo uczestniczyli w rozmowie na temat wartości i zadawali wiele ciekawych pytań. Dziękujemy Bibliotece Publicznej Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej za możliwość uczestniczenia w niezapomnianej lekcji na temat praw dziecka. 

Skip to content