Uczniowie w gospodarstwie – edukacyjna wycieczka w ramach „Programu dla Szkół”

Uczniowie w gospodarstwie – edukacyjna wycieczka w ramach „Programu dla Szkół”

Uczniowie klas IIb, IIIa oraz Vb wzięli udział w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej w ramach „Programu dla Szkół”, który polega na dostarczaniu owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych dla uczniów, realizowanej na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Podczas wyjazdu dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi, szczególnie kozami. Uczniowie obserwowali, karmili i dowiedzieli się, jak wygląda codzienna opieka nad nimi.
Dzieci samodzielnie uczestniczyły w procesie powstawania produktów mlecznych. Uczniowie ubijali mleko, poznając w praktyce, jak powstają wyroby mleczne oraz ile pracy wymaga ich przygotowanie.
Wycieczka pozwoliła dzieciom zdobyć praktyczną wiedzę oraz lepiej zrozumieć, skąd pochodzą produkty, które na co dzień trafiają na ich stoły.

Skip to content