Quiz Europejski

27 stycznia 2021 roku odbyła się kolejna edycja Quizu Europejskiego. W tym roku szkolnym drużyny z klas IV-VIII przystąpiły do zmagań w konkursie online. Było to dla nas wszystkich nowe doświadczenie, zarówno dla organizatorów, jak i uczestników.       

Trzyosobowe zespoły reprezentujące każdą z klas musiały wykazać się niemałą wiedzy na temat historii, kultury i geografii państw należących do Unii Europejskiej. Uczniowie mieli za zadanie m. in. podać nazwy krajów, z których pochodzą bohaterowie kreskówek, wykazać się znajomością flag, stolic, słynnych budowli czy sportów narodowych. Po zaciętej rywalizacji udało się wyłonić laureatów konkursu:

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca klasę VIIa

II miejsce  zajęła drużyna reprezentująca klasę VIII

III miejsce  zajęła drużyna reprezentująca klasę V. 

Quiz Europejski to doskonała okazja, aby nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także świetnie się bawić. Tak było również w tym roku, pomimo obecnej sytuacji. Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym. 

Kamila Borek

Marek Kościelski

Ewelina Szkudlarek-Potrzebowska

Skip to content